Pierwsza setka! W tym szczególnym poście z serii inspirujący tydzień zapraszam Was na wspominki…

Cytując definicję, której użyłam w pierwszym wpisie:

Inspirujący tydzień to seria inspirujących projektów, które w pozytywny sposób wpłynęły na mnie w mijającym właśnie tygodniu.

To założenie pozostało ze mną do dziś i tak począwszy od 3 lutego 2013 roku PRAWIE regularnie co tydzień (nikt chyba nie zauważył paru kilkumiesięcznych przerw ;P) mogliście zobaczyć, co mnie ostatnio inspirowało.

Kiedy pracuję nad projektami i w ramach researchu oglądam setki cudzych projektów, albo z okazji mojej codziennej prasówki śledzę co też powstało u moich ulubionych twórców, Inspirujący tydzień powstaje niejako przy okazji. Ale nie powinno to umniejszać jego roli w moim twórczym życiu.

Dlatego dziś oddaję mu, co jego – raz jeszcze wracam do wszystkich poprzednich odsłon serii i z każdej z nich wyciągam po jednym ulubionym z ulubionych obrazków! Zapraszam na swego rodzaju the best of…, czyli porcję 99 soczystych grafik :D

 


01. Pilot’s Path Icon – Aleksander Novoselov (Happymagenta)
Pamiętam, jakie wrażenie zrobiła na mnie ta ikonka, kiedy pierwszy raz ją zobaczyłam. To od niej wyszedł pomysł na stworzenie postu Zaokrąglony kwadracik – 100 niesamowitych ikonek aplikacji – post, który był tak popularny, że powstała jego druga część, a w planach jest też trzecia. (Inspirujący tydzień #1)
 


02. Day 23 – Electric – EliseEnchanted
Mega zakochałam się w całym nastroju tego zdjęcia. Elise ma więcej takich nostalgicznych obrazków w swoim portfolio. (Inspirujący tydzień #2)
 


03. Up in the sky
Zawsze żałuję, kiedy nie uda mi się znaleźć oryginalnego źródła danego obrazka i zazwyczaj nie wrzucam tu grafik bez podpisu z informacją o autorze, ale niektórym po prostu nie mogę się oprzeć. Zdjęcie linkuje do serwisu raw.abduzeedo.com, na którym je znalazłam. Kiedy pierwszy raz umieściłam je na Tutsach napisałam, ze życzyłabym sobie zobaczyć coś takiego na żywo… i nadal sobie tego życzę ;] (Inspirujący tydzień #3)
 


04. Mobile Shop Icon – Webshocker
To kolejna ikonka do aplikacji, którą zajarałam się na tyle, żeby stworzyć o nich osobny wpis. Swego czasu tego typu dopracowane do najmniejszego szczegółu małe arcydzieła robiły ogromne wrażenie. (Inspirujący tydzień #4)
 


05. Pastel – Karla Powell
Turkusowy i pudrowy róż to dwa moje ulubione kolory. Tutsy w swoim pierwotnym wyglądzie były całe turkusowe. Pudrowo-różowa jest moja domowa strona. Kiedy widzę takie połączenie kolorów nie mogę powstrzymać się przed „ochami” i „achami”! (Inspirujący tydzień #5)
 


06. Dribbble Octopus – Lance Snider
Urocza ośmiornica. Pamiętam jak w tamtym okresie zaczynałam jarać się low poly i jak rozpoczęłam rozmyślania nad stworzeniem wpisu z motywem ośmiornicy właśnie (Inspirujący tydzień #6)
 


07. All you need is love… – Hong Yi (redhongyi)
Bardzo lubię motyw czerwonego balonika, marzę o zrealizowaniu projektu z czerwonym balonem w roli głównej, aż dziw, że jeszcze nie stworzyłam tu osobnego wpisu z tym motywem… no to chyba wiecie, co wkrótce pojawi się na Tutsach ;) (Inspirujący tydzień #7)
 


08. Pixel art (Leonardo DiCaprio) – Ondrej Hruby
To jeden z pixelartowych obrazków, którymi inspirowałam się w czasie, kiedy sama zaczynałam mierzyć się z tym tematem. (Inspirujący tydzień #8)
 


09. Trees – Timothy J. Reynolds
Kolejny fajny obrazek low poly. Poza tym intensywnie poszukuję różnych inspiracji w obrębie „wystroju” świata z uwagi na tworzone przeze mnie grafiki do gier. (Inspirujący tydzień #9)
 


10. Infographics XXXL – Soon
To tzw. perełka – projekt wyróżniający się na tle innych spośród danej kategorii. Świetna infografika, czytelna, klimatyczna, pomysłowa, zachwycająca! (Inspirujący tydzień #10)
 


11. My tea – Stephen Yang
Uwielbiam takie małe dzieła sztuki. Zarówno ikonki aplikacji, jak i ikonki w ogóle, kiedy są tworzone z taką dbałością o najmniejszy detal i oddają taki realizm, po prostu nie mogą mi umknąć. (Inspirujący tydzień #11)
 


12. Photography – Chema Madoz
Dwa na pozór zwyczajne elementy rzeczywistości… W tym konkretnym połączeniu nabierają mocy – uwielbiam takie spostrzeżenia. (Inspirujący tydzień #12)
 


13. Dungeon Hunter 4 (world map) – Gameloft
Po przeczytaniu Władcy Pierścieni jeszcze w liceum mam ogromną zajawkę na różnego rodzaju mapy światów. Kiedyś sama próbowałam stworzyć swoją i poległam, dlatego darzę ogromnym szacunkiem twórców takich obrazków. (Inspirujący tydzień #13)
 


14. Octy Skateboard – Candice Ciesla
Ta ośmiornica również wpadła do mojego zestawienia inspirujących artworków z ośmiornicami. (Inspirujący tydzień #14)
 


15. Portrait – Felicia Simion
Te kolory! Zakochałam się w tym połączeniu kolorystycznym. (Inspirujący tydzień #15)
 


16. The Fish & the Feather – Jennifer Esseiva
I tu znów – mega detale, które robią magię całej sceny. Świetnie zbudowana głębia. (Inspirujący tydzień #16)
 


17. Cinnamon Roll App Icon – UI8
Rozpłynęłam się z zachwytu nad tą teksturą! A poza tym wiecie już, jak jaram się tymi małymi dziełami sztuki. (Inspirujący tydzień #17)
 


18. UKI – QNY Creative
W tym opakowaniu urzekł mnie motyw plamy z farby, a dokładniej to, jak ta farba tu się miesza, dając piękne przejścia tonalne. (Inspirujący tydzień #18)
 


19. The first phantom – Élian Black’Mor
Ten obrazek był jednym z tych, które zainspirowały mnie do stworzenia wpisu o artworkach z intrygującym światłem. Bardzo spodobało mi się umiejscowienie źródła światła za postacią. (Inspirujący tydzień #19)
 


20. Toy Eiffel Tower – Mohamed Khalil El Mahrsi
Nie dość że Wieża Eiffela, to jeszcze z efektem tilt shift. Kiedyś nawet stworzyłam post o tym efekcie. (Inspirujący tydzień #20)
 


21. Polygon Caverns – Joshua Eiten
Poligonalny świat gry. Już samo to wystarczy do efektu wow. A tu jeszcze taki fajny klimat jaskiniowy dzięki zastosowanej kolorystyce. (Inspirujący tydzień #21)
 


22. The Outrunners – THE ZONDERS
Oldschool w najczystszej postaci. Koniecznie sprawdźcie resztę grafik kolektywu The Zonders, jeśli lubicie takie klimaty. (Inspirujący tydzień #22)
 


23. Fortune – Sergey-Lesiuk
Lubię takie concept-arty, lubię takie malowanie w photoshopie i tą paletę barw. (Inspirujący tydzień #23)
 


24. Mis Peces / My Fishes – Robertoon Ilustración
Fajna dramaturgia postaci. Chyba jeszcze nie było na Tutsach nic o rybach… hmm ;) (Inspirujący tydzień #24)
 


25. Source of Mana – Chiara
Fragment trójwymiarowego fraktala. Fraktale to kolejne zjawisko, które bardzo mnie pociąga. Dzięki mojej pracy mogę poznawać taki właśnie świat – niezwykły i intrygujący. (Inspirujący tydzień #25)
 


26. Mira – Nick Frank
Ta geometria i te barwy! (Inspirujący tydzień #26)
 


27. DRIVER – San Francisco – Seed Seven
Gdzieś niedawno widziałam pytanie jak przedstawić dźwięk w grafice… tu mamy doskonały przykład na to, jak przedstawić w grafice ruch – wszystko aż wibruje. (Inspirujący tydzień #27)
 


28. Slayer – DXTR
Doodle w kolorze. Sami widzicie ile tego jest – doodle, to kolejna rzecz, która mnie fascynuje. Był już o tym wpis na Tutsach. (Inspirujący tydzień #28)
 


29. SELFRIDGES pop-up store – Bonsoir Paris
Balonowe typo w 3D. Gdybym umiała w 3D, to na pewno stworzyłabym coś w tym stylu… a tak, pozostaje mi się pozachwycać. (Inspirujący tydzień #29)
 


30. Kudu – Bryan Gallardo
Zawsze w okresie przedświątecznym dużo u mnie reniferów. (Inspirujący tydzień #30)
 


31. Fallen From Grace – Richard “George” Davis
Lubię także różnego rodzaju fotomanipulacje. Sama czasem też coś zrobię w tym temacie, np. taką grafikę.(Inspirujący tydzień #31)
 


32. Piet Mondrian – Milica Shishalica
Świetna mondrianowska geometria i te włosy! (Inspirujący tydzień #32)
 


33. Icosahedron Bloom – Richard George Davis
Tu znów widać moje zamiłowanie do wszelkiego rodzaju obiektów 3D – już wspomniałam, że gdybym tylko umiała w 3D to… by było! ;p (Inspirujący tydzień #33)
 


34. Do what you have to do – Nehemias Josue Diaz
Rewelacyjne, cukierkowe, trójwymiarowe typo. Bardzo inspirujące, bo to „moje” kolory i mój nieustanny zachwyt 3D. (Inspirujący tydzień #34)
 


35. DESENSITIZED 13 – Brian Viveros
Fajne, futurystyczne, niepokorne. A ta, nazwijmy ją – zbroja, jest niezwykle efektowna. (Inspirujący tydzień #35)
 


36. Showcasing ancient foods – Ailsa Fox
Od czasów tego wydania inspirującego tygodnia, czyli od początków 2014 bardzo podobają mi się realizacje z zakresu food porn. Takie misternie układane konstrukcje jedzeniowe są godne podziwu. Kiedy sama próbuję ułożyć coś w tym stylu zwykle kończy się na podjadaniu ;) (Inspirujący tydzień #36)
 


37. Typography Pt. 01 – Manas Pratim Sarma
Ładne typo na tle zdjęcia to zawsze coś miłego dla oka. (Inspirujący tydzień #37)
 


38. No Man’s Sky Poster – Derek Brow
Trochę low-poly, trochę moje kolory, fajny abstrakcyjno-futurystyczny element – ja to kupuję. (Inspirujący tydzień #38)
 


39. Astronaut – Mike Karolos
Jak to już nie raz na Tutsach bywało – jeden obrazek może zainspirować mnie do stworzenia całego nowego postu – tym razem dzięki grafice Mikea Karlosa powstał wpis o inspirujących grafikach z kosmonautą, jako motywem przewodnim. (Inspirujący tydzień #39)
 


40. Asteroid Pyramid – Johannes Matsson
Bo kosmos to generalnie moja zajawka jeszcze od podstawówki. Pamiętam, jak kiedyś dorwałam jakąś obrazkową encyklopedię i zgłębiałam swoją wiedzę na temat tych wszystkich asteroid, meteorów, komet, itp. (Inspirujący tydzień #40)
 

07
41. ufo 04 – Pavel Platonov
No i tak te kosmiczne odwołania jakoś trafiają w moje gusta. A dodatkowo tego typu instalacje przestrzenne przypominają mi czasy studenckie. (Inspirujący tydzień #41)
 

09
42. The other star – ronin84
Liczyliście który to już obrazek z odniesieniem do kosmosu? (Inspirujący tydzień #42)
 

06
43. Mail.ru Games App Icon – Artem Borysenko
A tu odwołanie do kolejnej mojej miłości – najbardziej aktualnej, czyli gier. Jest moc. (Inspirujący tydzień #43)
 

23
44. 647 – Kakha Kakhadzen
Po angielsku brzmi to „negative space”, ale nie chodzi, że ta przestrzeń między elementami jest zła ;) Jest właśnie bardzo dobra, a jeszcze lepsi są twórcy tego typu logotypów, którzy potrafią ją tam dostrzec i wyciągnąć na wierzch. (Inspirujący tydzień #44)
 

20
45. Cryogenic Marina – Daniel Cheong
Ach! Mgła, światła, kadr, kolory – magia. (Inspirujący tydzień #45)
 

14
46. Alpha & Omega – Avelar Lucas
Bardzo ładna, geometryczna kompozycja – wszystko tu gra. (Inspirujący tydzień #46)
 

06
47. letter S – ranganath krishnamani
W tym obrazku bardzo podoba mi się styl samej ilustracji – taki jest chyba najbliższy memu sercu. (Inspirujący tydzień #47)
 

07
48. A – Jeff Rogers
Kolory i kontrast – te dwie rzeczy urzekły mnie w tej grafice. (Inspirujący tydzień #48)
 

05
49. Float On – Sean Vickery
Znów bardzo fajne 3D z takim podświadomym odwołaniem do filmu animowanego Odlot. (Inspirujący tydzień #49)
 

09
50. Moonlight – Mick Marin
Stylistyka tej ilustracji bardzo do mnie przemawia. (Inspirujący tydzień #50)
 

02
51. Gif Animation – mikhail rodricks
Koniecznie kliknijcie na zdjęcie – przeniesie Was ono do oryginału, czyli świetnego GIFa. (Inspirujący tydzień #51)
 

05
52. Building – Alla Vasilenko
A takie światy chciałabym tworzyć do własnych gier… (Inspirujący tydzień #52)
 

18
53. Game Style Exploration – Cody Fitzgerald
Kolejna ilustracja w stylu, który uwielbiam – trochę taki flat design, ale z kilkoma planami budującymi wrażenie przestrzeni. Tutaj fajna jest też gra światła. (Inspirujący tydzień #53)
 

19
54. || f r a c t u r e d || – kate-rose
Kadr i kolory – te dwa elementy po prostu mnie tu powalają. (Inspirujący tydzień #54)
 

09
55. Game Project – Fabian Albert
Ekstra projekt gry – moja stylistyka, gra prosta, elegancka, w dodatku o kosmosie – łapiecie już, że to same moje ulubione elementy? ;) (Inspirujący tydzień #55)
 

16
56. El Tejocote – Futura Mx
Bardzo ładne opakowanie, a w takim ujęciu podpada mi pod food porn, tylko taki oszczędny. (Inspirujący tydzień #56)
 

13
57. MBCS – Agil Prakoso
Chyba muszę stworzyć odrębny wpis o trójwymiarowym typo – to już kolejny ulubiony z ulubionych obrazków. (Inspirujący tydzień #57)
 

21
58. The New Pornographers – steven wilson
Trójwymiarowe typo – jest, fajny kontrast – jest, super kolory – są. (Inspirujący tydzień #58)
 

19
59. Puma FIFA World Cup™ 2014 Tricks Collection
Nie przepadam za piłką nożną, niezbyt cieszy mnie, kiedy mąż okupuje tv, oglądając jakieś rozgrywki – puchary nie wiadomo czego, jakiś puchar pucharów mistrzów spośród mistrzów – no ile można?! Ale Mistrzostwa Świata w piłce nożnej toleruję. W 2014 roku po boiskach biegali chłopcy w takich śmiesznych butach – jakby nie od pary. Pogooglałam, posprawdzałam i okazało się, że to limitowana kolekcja butów Pumy. Kolory bomba! ;) (Inspirujący tydzień #59)
 

23
60. Mòn – Sébastien Legault
Świetny klimat i faktura. (Inspirujący tydzień #60)
 

05
61. Forest Swamp – Jacquelin de Leon
Chciałabym umieć tworzyć takie sceny. (Inspirujący tydzień #61)
 

06
62. Miau – Sasha Sidorovich
Zastanawia mnie, jak powstał ten obrazek. Na przypadkowej plamie farby autor wyobraził sobie tego kota? Super efekt końcowy. (Inspirujący tydzień #62)
 

17
63. Quartz – Zebastian Zattberg
To też fajny element, który mógłby pojawić się w grze. (Inspirujący tydzień #63)
 

09
64. FYI network – Sasha Vinogradova
Fajny efekt trzech wymiarów w dwóch wymiarach. (Inspirujący tydzień #64)
 

07
65. Tuve – Kim Høltermand
Taki minimalizm to też ciekawa koncepcja i coś wartego mojej uwagi. (Inspirujący tydzień #65)
 

07
66. Professors – Eiko Ojala
Fajna wycinanka, super kolory. (Inspirujący tydzień #66)
 

13
67. Redesign Pokka Coffee – wildan ilham mahibuddin
Bardzo podoba mi się i samo opakowani i sposób jego prezentacji. Ponieważ uwielbiam wszelkiego rodzaju mockupy, służące głównie do prezentacji projektów, to zwracam szczególną uwagę na tenże sposób prezentacji. (Inspirujący tydzień #67)
 

01
68. Rocket Game – Arthur Phoenix
Była już w tym zestawieniu jedna gra z rakietą. Tamta była flat, ta jest bogata w super detale. (Inspirujący tydzień #68)
 

13
69. Handwrytten – Fixed Agency
Bardzo przyjemna dla oka ilustracja w stylu, który uwielbiam. (Inspirujący tydzień #69)
 

07
70. Kiwi Mojito – Gosia Czarny
Foodporn <3 Mojito <3 (Inspirujący tydzień #70)
 

09
71. Morning – Binu Rojers
Zachwycająca ilustracja, idealna do zastosowania jako świat w grze. (Inspirujący tydzień #71)
 

07
72. Aurum – Isabela Rodrigues
Kolejne przyjemne dla oka połączenie fajnego opakowania i ciekawej prezentacji produktu. (Inspirujący tydzień #72)
 

11
73. C2C – Tetra pack – GNOO team
Ach, te kolory! (Inspirujący tydzień #73)
 

25
74. Greeting cards – Lina Skukauskė
Ten obrazek jest taki delikatny, taki urzekający. (Inspirujący tydzień #74)
 

04
75. Arise – Maria Grønlund
Geometria, kolorystyka i typografia tego plakatu wpadły mi w oko. (Inspirujący tydzień #75)
 

14
76. Brokoli Mobile Logo – Breno Bitencourt
Inspirujące zestawienie fotografii i geometrycznej ikony (symbolu) – bardzo ciekawe połączenie. (Inspirujący tydzień #76)
 

17
77. Colors Experience – Studios Meca
Interesująca fotomanipulacja wykorzystująca zdjęcie farby w wodzie. (Inspirujący tydzień #77)
 

13
78. Mexicomatic – Michael Roulier
Dla mnie to już foodporn ;) (Inspirujący tydzień #78)
 

19
79. The Volume Effector – The Rusted Pixel
Bardzo ładna, abstrakcyjna kompozycja obiektów trójwymiarowych ze śliczną błyszczącą teksturą i jeszcze ładniejszym kolorem. (Inspirujący tydzień #79)
 

11
80. Wake Up – Matthew Griffin
Ilustracja wschodu słońca, łącząca kilka interesujących kontrastów: tekstura nieba z prawie gładkimi plamami domów i słońca, geometria słońca i nieregularność domów, jasność słońca i ciemność domów. Plus kilka uroczych detali, jak kot, czy zapalone światło w oknie. (Inspirujący tydzień #80)
 

09
81. hotel daniel – moodley brand identity
Z całej identyfikacji hotelu mnie w oko wpadło to zdjęcie. (Inspirujący tydzień #81)
 

15
82. /// Sculptural alphabet /// – Alexis Persani
A taka błyszcząca, trójwymiarowa abstrakcja to już w ogóle zwala mnnie z nóg ;) (Inspirujący tydzień #82)
 

13
83. /// 3D typo /// – Alexis Persani
Ewidentnie polubiłam twórczość Alexisa Persaniego. (Inspirujący tydzień #83)
 

06
84. Big Merry Christmas – Romy Fortes
Grudniowe inspirujące tygodnie mają dużo odwołań do świąt. Ta sezonowość w pracy grafika też jest przyjemna. (Inspirujący tydzień #84)
 

17
85. Mi So Happi – Michael Rippens
Prosto, ale tak ładnie i optymistycznie! (Inspirujący tydzień #85)
 

01
86. Powerless – Sarah Atwa
Lubię takie naładowane emocjami obrazki. (Inspirujący tydzień #86)
 

03
87. Imperial Walkers – Darek Zabrocki
Być może właśnie się narażam, ale nie przepadam za Gwiezdnymi Wojnami. A ten conceptart spodobał mi się z powodu kompozycji, a nie treści. (Inspirujący tydzień #87)
 

40
88. Landing – Marko Stupic
Flat + światełka + samoloty = <3 (Inspirujący tydzień #88)
 

21
89. Iron Grill – End of Work
Prawdopodobnie łatwe w wykonaniu opakowanie, ale nadal z efektem wow. (Inspirujący tydzień #89)
 

12
90. Love Is Wide – Seth Lunsford
Cała kompozycja plus zestawienie kolorów zrobiły na mnie wrażenie. (Inspirujący tydzień #90)
 

06
91. Gem Eater – Paolo Giandoso
Świetny trójwymiarowy conceptart. Smoki, jaskinie, kryształki – to są fajne klimaty. (Inspirujący tydzień #91)
 

06
92. Tomorrow’s Finest – Peter Schreve
Bardzo klimatyczna fotomanipulacja, aż czuć wilgoć opadającej mgły. (Inspirujący tydzień #92)
 

01
93. Jablčnô pattern WIP – Michal Slovák
Oprócz robienia gier, ikonek, szeroko pojętego UI, mockupów, tego co robię tu na Tutsach, lubię także tworzyć patterny – trochę inspiracji z nimi związanych pojawiło się w serwisie. (Inspirujący tydzień #93)
 

03
94. Amour – Horia Manolache
Kolejny obrazek oszczędny w formie, ale dosadny w wyrazie. (Inspirujący tydzień #94)
 

01
95. Deer – Turgay Mutlay
Poświąteczna „czkawka” z reniferem w tle. Bo prawda jest taka, że renifery lubię w ogóle, a nie tylko przed świętami Bożego Narodzenia. (Inspirujący tydzień #95)
 

01
96. MIND’S EYE – Oska
Bardzo podoba mi się pomysł autora. (Inspirujący tydzień #96)
 

02
97. Pansies – Sam Dunn
Piękny pattern i dodatkowo poszczególne elementy to odrębne dzieła sztuki. (Inspirujący tydzień #97)
 

03
98. Yondu – Aleksandar Savic
Strażnicy Galaktyki to jeden z moich ulubionych filmów, tak jak zresztą większość ekranizacji komiksów Marvela, a po drugiej części Yondu to jeden z moich ulubionych bohaterów. (Inspirujący tydzień #98)
 

06
99. RainForest – Julien Palast
Tropikalny klimacik był jakoś niedawno bardzo popularny – stąd moje inspiracje w tym temacie. (Inspirujący tydzień #99).

Podziel się dobrocią!