Straciliście wenę po całym tygodniu kreatywnego działania i nie możecie wymyślić już niczego sensownego? Zróbcie sobie przerwę i rzućcie okiem na poniższe zestawienie. Jak co weekend zamieszczam inspiracje zebrane z kilku ostatnich dni, aby wpłynęły na Was w pozytywny sposób i dały zastrzyk kreatywności na następny tydzień.

 

 

 

 

 

1. Propozycja nowej ikonki do MPlayerX od wakaba. W ikonce wyraźnie dostrzec można literkę „M” i symbol przycisku „play”. Zastosowana kolorystyka nawiązuje do oryginalnego logotypu MPlayerX.

 

 

 

 

2. Kolejny inspirujący doodle od Lei Melendresa – tym razem okładka „Events Showcase 2012” dla adobo Magazine.

 

 

 

 

3. Make up – Karla Powell, fryzura – Annabelle’s wigs, zdjęcia – Ryan Handy. Ta mieszanka wystarczy by uzyskać powyższy efekt.

 

 

 

 

4. „GIF Project” od Erdala Inci z Turcji. Ciekawe eksperymenty z nakładaniem na siebie fragmentów tych samych sekwencji.

 

 

 

 

5. Pojemniki na przyprawy w kształcie probówek to nietypowy sposób na przechowywanie tych składników, który pozwoli każdemu kucharzowi poczuć się, jak naukowiec/wynalazca.

 

 

 

 

6. Plakat do filmu Quentina Tarantino „Django unchained” według Håkona Nilsena.

 

 

 

 

7. Rock&rollowy człowiek witruwiański – pojawić się w takim t-shircie na koncercie to byłoby coś :)

 

 

 

 

8. Bot – concept-art od Ilya Benkina.

 

 

 

 

9. Czy na polu golfowym można tak do końca się odprężyć? Ilustrator Glenn Jones ma chyba inne zdanie na ten temat…

 

 

 

 

10. Sprytne połączenie symbolu listy i znaku wyboru (polskie nazwy na określenie tego znaku są jakieś takie… sama nie wiem) dało początek interesującej ikonce od Jimmiego Goedharta.

 

 

 

 

11. Ciekawa ikonka do ciekawej aplikacji – Freshbox to aplikacja, która umożliwia użytkownikowi wprowadzenie informacji o terminie przydatności zakupionych produktów i przypomina mu o ich wykorzystaniu przed upływem tego terminu.

 

 

 

 

12. Projekt ekskluzywnego jachtu Xhibitionist od Eduarda Graya przywodzi na myśl pojazdy rodem z „Piątego Elementu” Luca Bessona, z tą różnicą, że Xhibitionist został zaprojektowany tak, by nie pozostał tylko fikcją.

 

 

 

 

13. Nie pozostawiająca wątpliwości ikonka do aplikacji, której odbiorcami są ludzie kochający dyskusje na temat wyników sportowych ich ulubionych drużyn piłkarskich. Twórca – Raphael Lopes z Sao Paulo.

 

 

 

 

14. Strona-przewodnik po portugalskim Uniwersytecie w Coimbrze autorstwa agencji Bürocratik. Strona zachęca do zwiedzania nie tylko wirtualnie.

 

 

 

 

 

Podziel się dobrocią!