Straciliście wenę po całym tygodniu kreatywnego działania i nie możecie wymyślić już niczego sensownego? Zróbcie sobie przerwę i rzućcie okiem na poniższe zestawienie. Jak co weekend zamieszczam inspiracje zebrane z kilku ostatnich dni, aby wpłynęły na Was w pozytywny sposób i dały zastrzyk kreatywności na następny tydzień.

 


01. Sharpener – AJ
Ikonka przedstawiająca strugaczkę została wykonana przez chińskiego graphic designera aj z niezwykłą dbałością o szczegóły.
 


02. Pilotak – Alex Diaconu
Artwork od Alexa Diaconu przygotowany w programie Cinema 4D. Świetnie nadaje się na tło pulpitu, podobnie jak pozostałe prace z galerii tego hiszpańskiego designera.
 


03. The Bat – KIBARDINDESIGN STUDIO
Lewitująca myszka komputerowa BAT (nietoperz) od studia Kibardin Design. Ogarnęło mnie lekkie niedowierzanie ;)
 


04. UFO – Jan Losert
Krajobraz z UFO, stworzony w Cinema 4D przez Jana Loserta.
 


05. Cassette Recorder iOS icon – ALEX BENDER
Zawsze robią na mnie wrażenie retro-przedmioty zaprezentowane w formie iOSowej ikonki. Tym razem „kaseciak” od Alexa Bendera.
 


06. Seven Dials – Jack Hughes
Tło ilustracji zdobiących stronę Mr.Hyde. Autorem jest brytyjski ilustrator o bardzo charakterystycznym stylu – Jack Hughes.
 


07. MW monogram – George Bokhua
Prosty i przez to zwracający uwagę monogram dla marki Magti Win przygotowany przez gruzińskiego graphic designera Georga Bokhua.
 


08. Circa – James Owen
Fascynujący krótki film animowany pt. „Circa” od Jamesa Owena.
 


09. Pixel art (Leonardo DiCaprio) – Ondrej Hruby
Pixel art (Leonardo DiCaprio), Ondrej Hruby.
 


10. Forest – Eiko Ojala
Charakterystyczne „wycinanki” estońskiego ilustratora i graphic designera Eiko Ojala już raz zwróciły moją uwagę.  Tym razem zachwyciły mnie prace z cyklu „Forest” („Las”), przygotowane na autorską wystawę zatytułowaną „Teine lõige” (Von Krahl, Tallinn).
 


11. Water Mill – Sant Valentin
Młyn wodny – fragment większej, bardzo detalicznie wykonanej ilustracji od Sant Valentin.
 


12. Pizza Village – Jeremy Holmes
„Pizza wiejska” – ilustracja do książki Henriego Clarka „What We Found In the Sofa and How It Saved the World” według Jeremiego Holmesa.
 


13. Bold® Wine Collection – Sweety & Co.
Projekt butelki dla Bold® (kolekcji kalifornijskich win) od studia Isabela Rodrigues – Sweety Branding.
 


14. adidag
Mała wyspa autorstwa chińskiego projektanta interfejsu użytkownika o nicku adidag. Bryły w rzucie izometrycznym to coś, co przewija się ostatnio w wielu projektach przeróżnych twórców. W tym przypadku wyszło świetnie.
 


15. Zoomed – Megapont
Weasly Grizzly z Rosji ma niezwykły talent do przeżywającego odrodzenie pixel-artu. Jego pixelowa mała fabryka (TinyFactory) robi niesamowite wrażenie. I jeszcze ta animacja! Pixel-art i animowane gify – aż się łezka w oku kręci ;)
 


16. 'Back in Five Minutes’ – Ben Johnston
Jedna z prac Bena Johnstona zaprezentowana na wystawie typograficznej w Cape Town, w galerii Salon91 (Marzec 2013).
 


17. Freebie – Creativestocks.com
Creativestocks.com wygląda na świeży serwis udostępniający źródła dla grafików (nasza konkurencja ;P). Ekipa Creativestocks.com na swojej stronie zamieściła na prawdę inspirujące ekskluzywne freebie (plik .psd) z layoutem iPhonowej aplikacji notes. Do pobrania na licencji Creative Commons 3.0.
 


18. Peak – Kostadin Kostadinov
Kostadin Kostadinov z Bułgarii specjalizuje się w tworzeniu logotypów i elementów identyfikacji graficznej. Powyżej jedna z jego realizacji z 2012 roku.
 


19. Home / Portfolio – Seán Halpin
Projekt odświeżanej właśnie strony domowej webdesignera z Toronto Seána Halpina. Urzekająca lekkość!
 


20. Nornickel 3 – N3 Design
Prezentacja logo rosyjskiej firmy Noilsk Nickel od N3 Design.
 


21. crystallization – mixerbink Romain MATHIEU
Crystallization – świetny artwork od francuskiego graphic designera o nicku mixerbink. Po kliknięciu na powyższe zdjęcie przeniesiemy się na profil mixerbinka na Behance, gdzie znajdziemy szybki podgląd z procesu powstawania tego dzieła ;)
 


22. Calendar Widget – Anton Reimertz
Nawet nie do końca dopracowane eksperymenty mogą być inspirujace – ten widgetowy kalendarz od Antona Reimertza może ma nie do końca przemyślany rozmiar fontów, ale nie można mu odmówić świetnego charakteru.
 


23. Isometric Game Detail – Claudio Guglieri
Claudio Guglieri, Art Director w B-Reel NYC, prezentuje na Dribbble fragmenty z gry, nad której designem właśnie pracuje. Sprawiają sympatyczne wrażenie :)
 


24. www.welovenoise.com
Strona domowa Luka Fincha. Choć nie znoszę, kiedy content tak intensywnie reaguje na interakcje, to z wizualnego punktu widzenia jestem oczarowana tą stroną.
 

Podziel się dobrocią!