Straciliście wenę po całym tygodniu kreatywnego działania i nie możecie wymyślić już niczego sensownego? Zróbcie sobie przerwę i rzućcie okiem na poniższe zestawienie. Jak co weekend zamieszczam inspiracje zebrane z kilku ostatnich dni, aby wpłynęły na Was w pozytywny sposób i dały zastrzyk kreatywności na następny tydzień.

 

 

 

 

 

1. Ikonka przedstawiająca strugaczkę została wykonana przez chińskiego graphic designera aj z niezwykłą dbałością o szczegóły.

 

 

 

 

2. Artwork od Alexa Diaconu przygotowany w programie Cinema 4D. Świetnie nadaje się na tło pulpitu, podobnie jak pozostałe prace z galerii tego hiszpańskiego designera.

 

 

 

 

3. Lewitująca myszka komputerowa BAT (nietoperz) od studia Kibardin Design. Ogarnęło mnie lekkie niedowierzanie ;)

 

 

 

 

4. Krajobraz z UFO, stworzony w Cinema 4D przez Jana Loserta.

 

 

 

 

5. Zawsze robią na mnie wrażenie retro-przedmioty zaprezentowane w formie iOSowej ikonki. Tym razem „kaseciak” od Alexa Bendera.

 

 

 

 

6. Tło ilustracji zdobiących stronę Mr.Hyde. Autorem jest brytyjski ilustrator o bardzo charakterystycznym stylu – Jack Hughes.

 

 

 

 

7. Prosty i przez to zwracający uwagę monogram dla marki Magti Win przygotowany przez gruzińskiego graphic designera Georga Bokhua.

 

 

 

 

8. Fascynujący krótki film animowany pt. „Circa” od Jamesa Chiny.

 

 

 

 

9. Pixel art (Leonardo DiCaprio), Ondrej Hruby.

 

 

 

 

10. Charakterystyczne „wycinanki” estońskiego ilustratora i graphic designera Eiko Ojala już raz zwróciły moją uwagę.  Tym razem zachwyciły mnie prace z cyklu „Forest” („Las”), przygotowane na autorską wystawę zatytułowaną „Teine lõige” (Von Krahl, Tallinn).

 

 

 

 

11. Młyn wodny – fragment większej, bardzo detalicznie wykonanej ilustracji od Sant Valentin.

 

 

 

 

12. „Pizza wiejska” – ilustracja do książki Henriego Clarka „What We Found In the Sofa and How It Saved the World” według Jeremiego Holmesa.

 

 

 

 

13. Projekt butelki dla Bold® (kolekcji kalifornijskich win) od studia Isabela Rodrigues.

 

 

 

 

14. Mała wyspa autorstwa chińskiego projektanta interfejsu użytkownika o nicku adidag. Bryły w rzucie izometrycznym to coś, co przewija się ostatnio w wielu projektach przeróżnych twórców. W tym przypadku wyszło świetnie.

 

 

 

 

15. Weasly Grizzly z Rosji ma niezwykły talent do przeżywającego odrodzenie pixel-artu. Jego pixelowa mała fabryka (TinyFactory) robi niesamowite wrażenie. I jeszcze ta animacja! Pixel-art i animowane gify – aż się łezka w oku kreci ;)

 

 

 

 

16. Jedna z prac Bena Johnstona zaprezentowana na wystawie typograficznej w Cape Town, w galerii Salon91 (Marzec 2013).

 

 

 

 

17. Creativestocks.com wygląda na świeży serwis udostępniający źródła dla grafików (nasza konkurencja ;P). Ekipa Creativestocks.com na swojej stronie zamieściła na prawdę inspirujące ekskluzywne freebie (plik .psd) z layoutem iPhonowej aplikacji notes. Do pobrania na licencji Creative Commons 3.0.

 

 

 

 

18. Kostadin Kostadinov z Bułgarii specjalizuje się w tworzeniu logotypów i elementów identyfikacji graficznej. Powyżej jedna z jego realizacji z 2012 roku.

 

 

 

 

19. Projekt odswieżanej właśnie strony domowej webdesignera z Toronto Seána Halpina. Urzekająca lekkość!

 

 

 

 

20. Prezentacja logo rosyjskiej firmy Noilsk Nickel od N3 Design.

 

 

 

 

21. Crystallization – świetny artwork od francuskiego graphic designera o nicku mixerbink. Po kliknięciu na powyższe zdjęcie przeniesiemy się na profil mixerbinka na Behance, gdzie znajdziemy szybki podgląd z procesu powstawania tego dzieła ;)

 

 

 

 

22. Nawet nie do końca dopracowane eksperymenty mogą być inspirujace – ten widgetowy kalendarz od Antona Reimertza może ma nie do końca przemyślany rozmiar fontów, ale nie można mu odmówić świetnego charakteru.

 

 

 

 

23. Claudio Guglieri, Art Director w B-Reel NYC, prezentuje na Dribbble fragmenty z gry, nad której designem właśnie pracuje. Sprawiają sympatyczne wrażenie :)

 

 

 

 

24. Strona domowa Luka Fincha. Choć nie znoszę, kiedy content tak intensywnie reaguje na interakcje, to z wizualnego punktu widzenia jestem oczarowana tą stroną.

 

 

 

 

Podziel się dobrocią!