Straciliście wenę po całym tygodniu kreatywnego działania i nie możecie wymyślić już niczego sensownego? Zróbcie sobie przerwę i rzućcie okiem na poniższe zestawienie. Jak co weekend zamieszczam inspiracje zebrane z kilku ostatnich dni, aby wpłynęły na Was w pozytywny sposób i dały zastrzyk kreatywności na następny tydzień.

 

 

 

 

 

1. Ilustracja „Mother’s Day” (Dzień Matki) przygotowana dla Harrodsa przez brytyjskiego ilustratora Jacka Hughesa. Oprócz świetnej kolorystyki autor doskonale żongluje kontrastami między płaską plamą, a trójwymiarową głębią.

 

 

 

 

2. Niezwykle klimatyczne fotografie zaśnieżonego krajobrazu autorstwa Olivera Latta.

 

 

 

 

3. Typograficzny nadruk na koszulkę dla NIKE „Bring the Heat” – autor, Stefan Chinof, prezentuje na swojej stronie proces powstawania tego artworku.

 

 

 

 

4. Projekt artystki Hong Yi, znanej też jako Red, zakłada dzienną dawkę kreatywności związanej z potrawami na talerzu. Autorka dodaje nowe prace każdego dnia miesiąca marzec. Dzień szósty – „All you need is love…” („Wszystko, czego potrzebujesz to miłość…”) kompozycja powstała m.in. z pomidorków cherry.

 

 

 

 

5. User Interface dla aplikacji-kalendarza Opus Domini zwraca uwagę świetnymi detalami.

 

 

 

 

6. Wystrój hotelu Chic & Basic Ramblas w Barcelonie już raz mnie zachwycił. Tym razem zwróciłam uwagę na interesujący biały stół do bilarda.

 

 

 

 

7. Craig Henry to ilustrator i designer z Wilmington w Massachusetts. Jedną z jego świetnych ilustracji jest „Northern Escape” („Północna Ucieczka”), zachwycająca paletą barwną, stylem i klimatem.

 

 

 

 

8. „Piedra” („Kamień”) od  Luisa Angela Uribe aka Triangularboy.

 

 

 

 

9. Ilustracja do cytatu z Herschela Krustofskiego: „I work like I drink: alone! …or with a monkey watching” („Pracuję tak jak piję: w samotności! …albo z przyglądającą się małpą”). Autor – Christof Stanits aka mechaniac.

 

 

 

 

10. Augusto Esquivel tworzy zapierające dech w piersiach instalacje ze zwykłych guzików zawieszonych na żyłkach. Buduje z nich m.in. takie obiekty jak balony, czy instrumenty muzyczne.

 

 

 

 

11. Plakat typograficzny autorstwa Jeffa Osborna „Your love endures” („Twoja miłość trwa”).

 

 

 

 

12. Ikonka do aplikacji Metro od Pavela Zeifarta.

 

 

 

 

13. Nietypowe i pozytywnie zaskakujące zaproszenie ślubne projektu studia La caja de tipos.

 

 

 

 

14. Ilustracja „Land Ahoy” („Ahoj ziemio”) od momo & sprits – designerskiego duetu z Holandii.

 

 

 

 

15. Projekt kompaktowego, cztero-poziomowego mikro-loftu na Manhattanie autorstwa studia projektowego Specht Harpman.

 

 

 

 

16. Alternatywny pejzaż od Benoit Paillé, francusko-kanadyjskiego fotografa, który na potrzeby zdjęcia stworzył świetlną instalację nadającą scenie magiczny charakter.

 

 

 

 

17. Duże, rozmyte zdjęcia w tle strony stały się trendem, jednak w tym przypadku współgrającym z resztą designu.

 

 

 

 

18. Projekt opakowań dla miodku „Babees” od polskiego studia projektowego Ah&Oh.

 

 

 

 

19. Estoński ilustrator i graphic designer Eiko Ojala jest autorem tego inspirującego papierowego pejzażu, gdzie główną rolę odgrywa gra światła i cienia.

 

 

 

 

20. Rolnicza infografika od Antona Egorova. W tym przypadku hasło „dbałość o szczegóły” nabiera znaczenia.

 

 

 

 

Podziel się dobrocią!