Kiedy potrzebujesz do swojego projektu nowej czcionki, a Twój budżet nie przewiduje zakupów na FontShop, LinotYpE, czy MyFonts, to na pewno poradzisz sobie wpisując w wyszukiwarkę frazę „darmowe fonty” (albo coś w tym stylu)…

Znalezienie ciekawych, darmowych fontów nie jest dziś trudnym zadaniem. W sieci istnieje mnóstwo serwisów z nieprzebranymi zasobami niepłatnych czcionek, np. Dafont, albo Font Squirrel. Na wielu blogach dla designerów pojawiają się co jakiś czas wpisy z zestawieniem najświeższych darmowych fontów, jak choćby cotygodniowe Friday Fresh Free Fonts na Abduzeedo.
Okazuje się jednak, że wiele z udostępnianych za darmo czcionek możemy wykorzystywać tylko w prywatnych projektach. Co dzieje się, kiedy potrzebujemy darmowego fontu do projektu komercyjnego? No cóż, czeka nas zapewne kilka godzin poszukiwań i czytania licencji… Czasem zdarzy się, że trafimy na stronę pokroju Font Fabric, gdzie większość z udostępnionych w dziale „free” fontów posiada interesującą nas licencję, jednak zazwyczaj konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość.

Ponieważ sama często mierzę się z tym problemem, postanowiłam poratować Was i siebie zestawieniem 20 darmowych fontów z licencjami umożliwiającymi wykorzystanie ich w prywatnych i komercyjnych projektach.

Archive

Magnolia

Hammerhead

Kelson

Hagin

Coraline

Kabel

Camieis

Null

Stif Staf

Pusab

Samba

Neo Retro

Age

Oval

Sansation

Code

Mod

Fipps

Val

 

Podziel się dobrocią!