Kiedy potrzebujesz do swojego projektu nowej czcionki, a Twój budżet nie przewiduje zakupów na FontShop, LinotYpE, czy MyFonts, to na pewno poradzisz sobie wpisując w wyszukiwarkę frazę „darmowe fonty” (albo coś w tym stylu)…

 

 

 

 

Znalezienie ciekawych, darmowych fontów nie jest dziś trudnym zadaniem. W sieci istnieje mnóstwo serwisów z nieprzebranymi zasobami niepłatnych czcionek, np. Dafont, albo Font Squirrel. Na wielu blogach dla designerów pojawiają się co jakiś czas wpisy z zestawieniem najświeższych darmowych fontów, jak choćby cotygodniowe Friday Fresh Free Fonts na Abduzeedo.
Okazuje się jednak, że wiele z udostępnianych za darmo czcionek możemy wykorzystywać tylko w prywatnych projektach. Co dzieje się, kiedy potrzebujemy darmowego fontu do projektu komercyjnego? No cóż, czeka nas zapewne kilka godzin poszukiwań i czytania licencji… Czasem zdarzy się, że trafimy na stronę pokroju Font Fabric, gdzie większość z udostępnionych w dziale „free” fontów posiada interesującą nas licencję, jednak zazwyczaj konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość.

 

Ponieważ sama często mierzę się z tym problemem, postanowiłam poratować Was i siebie zestawieniem 20 darmowych fontów z licencjami umożliwiającymi wykorzystanie ich w prywatnych i komercyjnych projektach.

 

 

Archive

 

 

 

Magnolia

 

 

 

Hammerhead

 

 

 

Kelson

 

 

 

Hagin

 

 

 

Coraline

 

 

 

Kabel

 

 

 

Camieis

 

 

 

Null

 

 

 

Stif Staf

 

 

 

Pusab

 

 

 

Samba

 

 

 

Neo Retro

 

 

 

Age

 

 

 

Oval

 

 

 

Sansation

 

 

 

Code

 

 

 

Mod

 

 

 

Fipps

 

 

 

Val

 

 

 


Podziel się dobrocią!