Straciliście wenę po całym tygodniu kreatywnego działania i nie możecie wymyślić już niczego sensownego? Zróbcie sobie przerwę i rzućcie okiem na poniższe zestawienie. Jak co weekend zamieszczam inspiracje zebrane z kilku ostatnich dni, aby wpłynęły na Was w pozytywny sposób i dały zastrzyk kreatywności na następny tydzień.

 


01. MPlayerX replacement icon – wakaba
Propozycja nowej ikonki do MPlayerX od wakaba. W ikonce wyraźnie dostrzec można literkę „M” i symbol przycisku „play”. Zastosowana kolorystyka nawiązuje do oryginalnego logotypu MPlayerX.
 


02. Doodle: ADOBO MAGAZINE Events Showcase – LeiMelendres
Kolejny inspirujący doodle od Lei Melendresa – tym razem okładka „Events Showcase 2012” dla adobo Magazine.
 


03. Pastel – Karla Powell
Make up – Karla Powell, fryzura – Annabelle’s wigs, zdjęcia – Ryan Handy. Ta mieszanka wystarczy by uzyskać powyższy efekt.
 


04. Repetition – Erdal Inci
„GIF Project” od Erdala Inci z Turcji. Ciekawe eksperymenty z nakładaniem na siebie fragmentów tych samych sekwencji.
 


05. Scientific Spice Rack
Pojemniki na przyprawy w kształcie probówek to nietypowy sposób na przechowywanie tych składników, który pozwoli każdemu kucharzowi poczuć się, jak naukowiec/wynalazca.
 


06. Django Unchained Minimalistic Movie Poster
Plakat do filmu Quentina Tarantino „Django unchained”.
 


07. Da Vinci Rock Man
Rock&rollowy człowiek witruwiański – pojawić się w takim t-shircie na koncercie to byłoby coś :)
 


08. bot – Benkin
Bot – concept-art od Ilya Benkina.
 


09. Horror Hole – Glenn Jones
Czy na polu golfowym można tak do końca się odprężyć? Ilustrator Glenn Jones ma chyba inne zdanie na ten temat…
 


10. Checklist – Jimmy Goedhart
Sprytne połączenie symbolu listy i znaku wyboru (polskie nazwy na określenie tego znaku są jakieś takie… sama nie wiem) dało początek interesującej ikonce od Jimmiego Goedharta.
 


11. Freshbox – Chinge
Ciekawa ikonka do ciekawej aplikacji – Freshbox to aplikacja, która umożliwia użytkownikowi wprowadzenie informacji o terminie przydatności zakupionych produktów i przypomina mu o ich wykorzystaniu przed upływem tego terminu.
 


12. The Xhibitionist – GRAY DESIGN
Projekt ekskluzywnego jachtu Xhibitionist od Eduarda Graya przywodzi na myśl pojazdy rodem z „Piątego Elementu” Luca Bessona, z tą różnicą, że Xhibitionist został zaprojektowany tak, by nie pozostał tylko fikcją.
 


13. Soccer app icon – Raphael Lopes
Nie pozostawiająca wątpliwości ikonka do aplikacji, której odbiorcami są ludzie kochający dyskusje na temat wyników sportowych ich ulubionych drużyn piłkarskich. Twórca – Raphael Lopes z Sao Paulo.
 


14. University of Coimbra – Bürocratik
Strona-przewodnik po portugalskim Uniwersytecie w Coimbrze autorstwa agencji Bürocratik. Strona zachęca do zwiedzania nie tylko wirtualnie.
 

Podziel się dobrocią!