No i się wysypałam. Styczeń, luty, marzec, a potem cisza na morzu i w serii inspirujący miesiąc. Winię korona-wiecie-co ;) Ale dość wymówek – na szczęście z końcem czerwca udało mi się trochę ogarnąć i mam dla Was garstkę (garsteczkę) inspirujących linków z ostatniego miesiąca.

Co inspirowało mnie w czerwcu 2020:

WIZUALNIE

Roślinne ilustracje od Elle McKay
W czerwcu rozpoczęłam prace nad nowym projektem „po godzinach”, nazwanym roboczo little floral book. Jest to swojego rodzaju produkt zastępczy dla zielnika, który założyłyśmy z moją córką rok temu. Po krótkim zbieraniu okazów do naszego zeszytu z roślinami w zeszłym roku liczyłyśmy na wzbogacenie naszej kolekcji tej wiosny. Na drodze stanęła nam pandemia ze swoją domową izolacją, więc ustaliłyśmy z córką, że nasz zielnik zmieni formę i będzie moim szkicownikiem wypełnionym po brzegi ilustracjami kwiatów i roślin ogólnie, a córka potraktuje później moje szkice jako kolorowanki. Niesamowitą inspiracją dla naszego little floral book są ilustracje Elle McKay.

36 Days of Type 2020 od Piotra Ciesielskiego
Ileż ja razy obiecywałam sobie, że też wezmę udział w tym wyzwaniu… Wezmę… ale na razie podziwiam cudze prace.

MUZYCZNIE

The Lumineers – The Ballad Of Cleopatra
Tradycyjnie już nie wrzucam żadnego gorącego hitu, który ukazał się właśnie tego miesiąca, ale utwór który po prostu był ze mną przez większość czerwca. Bo jak coś mi wpadnie w ucho, to minimum miesiąc słuchania non-stop ;) Ciekawe w takim sposobie konsumowania muzyki jest to, że później dany utwór mocno kojarzy mi się z wydarzeniami z danego okresu, w którym go słuchałam i przywołuje wrażenia i emocje, które wtedy odczuwałam.

MATERIAŁY

Golden Alphabet Clipart – Elen Stolz
Te złote litery alfabetu niesamowicie inspirują mnie do stworzenia czegoś w podobnych klimatach.

Free summer icons
Dawno temu stworzyłam mały zestaw zimowych ikonek i pamiętam, że bardzo chciałam wtedy uzupełnić swoją kolekcję o pozostałe pory roku. Czyżby wpis na blogu Iconfinder o letnich ikonkach podkręcił moją chęć na stworzenie letniego setu? Być może…

 

Podziel się dobrocią!