Jest takie święto, którego obchody bardzo chciałabym zobaczyć na własne oczy. Nie wiem, czy będzie mi to dane, dlatego przeszukałam internety wzdłuż i wszerz i odnalazłam całe mnóstwo grafik inspirowanych tym dniem.

tutsy-post-img

A mowa o Dniu Zmarłych, obchodzonym w Meksyku. Tak jak u nas przypada ono na 1 i 2 listopada, jednak tam święto ma formę wesołej zabawy. Tematem zainteresowałam się w 2015 roku kiedy to w krótkim okresie czasu zobaczyłam film animowany Księga Życia, a wkrótce potem początkowe sceny z filmu Spectre z Jamesem Bondem. No i wystarczyło – motyw trupiej czaszki przedstawianej w dekoracyjny sposób, kwiat śmierci, florystyczne ornamenty.

Od tamtej pory zbierałam inspirujące artworki do „woreczka” i zamierzałam podzielić się z Wami ich bogactwem w „najbliższej, lecz nieokreślonej jeszcze przyszłości”, aż tu nagle pojawił się wpis jednego z moich ulubionych grafików – Chrisa Spoonera: 60 Beautiful “Day of the Dead” Inspired Designs & Artworks. Sami przyznacie, że z taką kolekcją trudno konkurować ;) Zajrzałam raz jeszcze do swojego jednak skromnego, w obliczu takiego bogactwa, zbioru i wybrałam te grafiki, które nie pojawiły się we wpisie Chrisa.

Zapraszam Was do obejrzenia obu kolekcji, a jeśli macie na oku jeszcze jakieś artworki w tym stylu, to dajcie znać w komentarzach. Miłego oglądania.

 

01
01. They Live – vale xn
 

02
02. Beer Label for Humble Sea Brewing Co. – Good Knife Studio
 

03
03. Mexico – Ilya Schapko
 

04
04. Santa Helena – Don Motta
 

05
05. Future Fatigue – Bryn DC
 

06
06. Permanent Records – Elias Stein
 

07
07. Rocktographers Sugar Skull – Kirsten James
 

08
08. MEXICO Food & Liquor Take-Home Hot Sauces – Studio 6
 

09
09. No.4 – Sasha Alekseeva
 

10
10. La Calavera Catrina – Block Print – Derrick Castle
 

11
11. La Catrina – La Morsa
 

Podziel się dobrocią!