Od czasów publikacji pierwszego postu na Tutsach, w którym udostępniam darmowe brushe do Photoshopa z zaciekami farby, marzyło mi się stworzyć coś w rodzaju kontynuacji – czyli jeszcze więcej materiałów zawierających plamy i ślady farb, pędzli, itp.

Jestem zdania, że marzenia należy realizować, więc z ogromną radością przedstawiam Wam ciąg dalszy moich eksperymentów z farbą.

W tamtym pierwszym wpisie mierzyłam się z farbą w sprayu, a tym razem postawiłam na temperę i ślady pozostawione przez pędzel. Tak oto powstała kolekcja 9 śladów – 3 dużych płaszczyzn i 6 pociągnięć pędzla. Wszystkie ślady zostały umieszczone w osobnych plikach .png, z zachowaniem przezroczystości tła.

Ślady te można wykorzystywać w rozmaitych grafikach – zastosowanie pozostawiam Waszej wyobraźni :) Ja np. wykorzystałam je w niektórych kartach, spośród tych 35 darmowych kart do zdjęć z pierwszego roku życia dziecka.
Grafiki udostępniam za darmo i zezwalam na ich wykorzystanie zarówno w prywatnych, jak i komercyjnych projektach, bez konieczności podawania autora (choć byłoby mi nieziemsko miło, gdybyście w jakiś sposób dali mi znać, że korzystacie). Zastrzegam jedynie, że grafik nie można sprzedawać jako takich, a jeśli chcecie się nimi podzielić ze znajomymi, to linkujcie do tej strony – dzięki!

Poniżej znajdziecie link do pobrania paczki i podgląd wszystkich 9 śladów farby. Miłego użytkowania!


 

Download: 9 darmowych śladów farb [.zip, 9,32 MB]
 

Podziel się dobrocią!