The Amazing Pattern Library jest projektem Tima Holmana i Claudio Guglieri, który istnieje o ile dobrze kojarzę od jakiegoś 2014 roku. Tim jest programistą, a Claudio designerem i razem stworzyli nie tylko piękną stronę, ale i świetną bazę wyjątkowych wzorków, które możemy wykorzystać w swoich projektach za darmoszkę.

Kto śledzi Tutsy na bieżąco, ten wie, że w niniejszej serii wpisów o prawdziwie darmowych materiałach dla grafików udostępniam linki do serwisów, które oferują różnego rodzaju materiały przydatne w pracy grafika (zdjęcia, mockupy, fonty, vectory, brushe, patterny itp.) tak na prawdę, ale to na prawdę za darmo (bez konieczności podawania jakichkolwiek danych, itd.). Chcę w ten sposób stworzyć coś w rodzaju bazy prawdziwie darmowych materiałów dla grafików – więcej linków do serwisów, o których pisałam w poprzednich postach, znajdziecie na końcu tego artykułu.

The (awesome) Pattern Library

O tej bazie nietypowych, kreatywnych wzorków dowiedziałam się, jak zwykle przypadkiem, kiedy zbierałam materiały do swojego kolejnego inspirującego tygodnia tu na Tutsach (przypomnę, że seria inspirujący tydzień to były cotygodniowe wpisy zawierające całe mnóstwo pięknych obrazków, na które natknęłam się w sieci podczas całego tygodnia pracy – seria ewoluowała ponad rok temu w inspirujący miesiąc, czyli najsmaczniejsze kreatywne kąski z całego miesiąca). Później wpadałam na stronę podziwiać twórczość artystów z całego świata, bo swój wzorek do The Pattern Library może zgłosić każdy, nie wiem tylko jak później wygląda proces oceny takiego dzieła. Wystarczy jednak spojrzeć na zawarte w bibliotece przykłady – nie jest ich wiele, ale są świetne (w większości ;p)

Licencja

Na stronie przeczytamy, że This on going project compiles patterns shared by the most talented designers out there for you to use freely in your designs. Zwróćcie uwagę na końcówkę tego zdania – freely, czyli za darmo – i to jest coś, co ja szanuję – dzięki Panowie, trafiacie do mojej bazy prawdziwie darmowych materiałów dla grafików!

Baza serwisów z darmowymi materiałami

W tutsowej bazie serwisów z prawdziwie darmowymi materiałami dla grafików znajdziecie już kilka przydatnych linków. Kolejne będą pojawiały się wraz z nowymi wpisami z serii.

ZDJĘCIA:

IKONY:

PATTERNY:

MOCKUPY:

FONTY:

RENDERY 3D:

Podziel się dobrocią!