Od kilku lat moją przedświąteczną tradycją jest pieczenie pierniczków dla rodziny. Piekę pierniczki Katarzynki, które smakują wszystkim domownikom :) Daje mi to dużo radości, choć szkoda, że bardzo rzadko cokolwiek z tych wypieków pozostaje do samych Świąt. Dlatego postanowiłam tym razem przygotować coś specjalnego – oprócz piernikowych zawieszek na choinkę postanowiłam zmierzyć się z piernikowym domkiem. W poszukiwaniu inspiracji zebrałam małą kolekcję uroczych obrazków, którymi chcę się z Wami podzielić :)

 

01. Gingerbread Pattern – Ekaterina Zhukova
 

02. LowPoly fairytales – Mat Szulik
 

03. Watercolor Christmas – Anastasiia IMAGINASTY Andreianova
 

04. Modern Gingerbread House – Livarea Interior Designer
 

05. Fairy forest – Valentina Yaskina
 

06. Gingerbread House – Patrick Mahoney
 

07. Gingerbread Village – vesssper
 

08. IKEA
 

Ten ostatni posłużył mi za natchnienie do wykonania naszego piernikowego domku w wersji troszkę bardziej uproszczonej (bez komina).
Do wypieku piernikowych elementów domu skorzystałam ze wspomnianego już przepisu na pierniczki Katarzynki, choć pewnie nie był to najlepszy wybór, bo ciasto relatywnie mocno rośnie podczas pieczenia i domek zyskał niepożądane wybrzuszenia, ale wolałam pierwszy raz spróbować z przepisem, któremu w pełni ufam. Ściany kleiłam lukrem królewskim, tym samym wykonałam również skromne dekoracje. Zabawy było niemało, w pełnym skupieniu z uśmiechem na twarzy spędziłam blisko pół godziny. Całość oprószyłam cukrem pudrem, a efekt, choć koślawy, przyprawił mnie o dumę – za rok na pewno też spróbuję ;)


 

Podziel się dobrocią!