Grupa ludzi decyduje, że tworzenie materiałów przydatnych kreatywnej społeczności odpowiada im bardziej niż praca z klientem. Tak powstaje jeden z moich ulubionych serwisów z prawdziwie darmowymi materiałami dla grafików – Pixel Buddha. Założycielami tego serwisu są Nikita Kuznetsov (aka Nick Frost) i Greg Lapin z rosyjskiego Wołgogradu. Ekipa dzieli się z nami rozmaitymi, wysokiej jakości materiałami od 2014 roku.

Na stronie znajdziemy aktualnie zarówno płatne, jak i darmowe materiały. Ja z uwagi na dzisiejszą serię Freebies – prawdziwie darmowe materiały dla grafików skupię się na tych drugich.

Część z Was pewnie już wie, że niezwykle irytują mnie darmowe materiały graficzne, za które trzeba płacić lajkiem, tweetem, czy adresem e-mail. Z tej irytacji postanowiłam stworzyć bazę stron udostępniających darmowe materiały tak po prostu. W ten sposób chcę docenić twórców, którzy oddają kawałek swojej ciężkiej pracy całkiem darmo.

Pixel Buddha

Szczerze mówiąc nie bardzo pamiętam, jak trafiłam na tą stronę, ale zaglądam na nią od początków jej istnienia. Najchętniej korzystam z różnego rodzaju mockupów, ale na stronie znajdziemy również darmowe ikony, animacje, templatki stron, wektory, UI kity, fonty, zdjęcia, patterny i tekstury – jak widzicie dużo darmowego dobra.

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe mockupy – sami przyznacie, że jakość jest na prawdę świetna.

Licencja

A wszystko to na licencji bezpłatne do użytku osobistego i komercyjnego z kilkoma ograniczeniami, o których możecie poczytać w pliku licencji.

Baza serwisów z darmowymi materiałami

W tutsowej bazie serwisów z prawdziwie darmowymi materiałami dla grafików znajdziecie już kilka przydatnych linków. Kolejne będą pojawiały się wraz z nowymi wpisami z serii.

ZDJĘCIA:
Unsplash

IKONY:
Iconfinder

MOCKUPY:
Pixel Buddha

RENDERY 3D:
DesignerCandies

 

Podziel się dobrocią!