To zdecydowanie moje ulubione miejsce z darmowymi fontami. Bardzo intuicyjny interfejs, dostęp do szczegółowej licencji, która podobno zawsze zezwala na komercyjne użycie, bo twórcy serwisu chwalą się w nagłówku strony, że mają fonty w 100% Free For Commercial Use. Zapraszam Was serdecznie do zapoznania się z Font Squirrel.

Na Tutsach mam taką serię wpisów, którą nazwałam prawdziwie darmowe materiały dla grafików. Publikuję w niej posty o serwisach, które udostępniają rozmaite materiały, przydatne w pracy grafika za prawdziwą darmoszkę. Nie takie teoretycznie darmowe, do pobrania których musisz podać maila, rozmiar buta, czy preferencje śniadaniowe… Jako grafik praktycznie codziennie korzystam z materiałów graficznych – zdjęć, ilustracji, ikon, fontów, dodatków do programów graficznych. Część z nich tworzę sama, część kupuję, ale najchętniej korzystam z dobrych, darmowych zasobów, bo są one oszczędnością czasu i pieniędzy jednocześnie. Żeby takimi pozostały nie mogę tracić cennych minut na ich znalezienie i zweryfikowanie, czy rzeczywiście w tym konkretnym przypadku są darmowe. Dlatego postanowiłam stworzyć mapę (bazę linków znajdziecie na końcu tego postu) takich miejsc w sieci, z których korzystam sama, w swojej codziennej pracy. W tym miejscu przypomnę tylko, że mocno kibicuję wszystkim twórcom, którzy swoje świetne produkty graficzne sprzedają. Biorę tutaj na tapetę jedynie darmowe materiały i tylko takie, które można pobrać od ręki z powodów wymienionych wyżej. ;)

Font Squirrel

Już sama nie pamiętam, jak trafiłam na Font Squirrel, ale to była chyba jedna z pierwszych baz fontów, które odwiedzałam. Nic dziwnego – serwis został założony w 2009 roku, a ja kończyłam studia w 2010. :) Na Font Squirrel znajdziecie całą masę świetnych fontów, autorów z całego świata – każdy opatrzony licencją zezwalającą na komercyjne użycie (ale pamiętajcie, żeby zawsze to potwierdzić).

Licencja

Każdy font dostępny do pobrania na stronie Font Squirrel ma swoją dedykowaną podstronę. Znajdziecie na niej zakładki z wyglądem, próbką, możliwością przetestowania, glifami i LICENCJĄ! Każdy font ma własną, dlatego polecam czytać za każdym razem. :)

Baza serwisów z darmowymi materiałami

W tutsowej bazie serwisów z prawdziwie darmowymi materiałami dla grafików znajdziecie już kilka przydatnych linków. Kolejne będą pojawiały się wraz z nowymi wpisami z serii.

ZDJĘCIA:
Unsplash

IKONY:
Iconfinder

MOCKUPY:
Pixel Buddha
GraphicBurger
Pixeden

FONTY:
Font Squirrel

RENDERY 3D:
DesignerCandies

 

Podziel się dobrocią!