W najnowszej odsłonie serii Freebies – prawdziwie darmowe materiały dla grafików przedstawiam Wam kolejne świetne miejsce, dla tych, którzy poszukują wysokiej jakości darmowych mockupów i ikonek – Pixeden to prawdziwy raj dla grafików.

Swego czasu okropnie poirytowana modą na publikowanie tzw. „płatnych freebie”, czyli teoretycznie darmowych materiałów dla grafików, za których pobranie trzeba było jednak zapłacić lajkiem, tweetem, czy też podaniem adresu e-mail, postanowiłam zebrać w jednym miejscu linki do miejsc, w których freebie oznacza faktycznie darmowe materiały.

Pixeden

Choć serwis posiada w swojej bogatej bazie mnóstwo materiałów płatnych, to część darmowa również robi wrażenie i jest ona darmowa w taki sposób, jaki mi odpowiada.
Miejsce to powstało w 2011 roku z potrzeby autorów do stworzenia przestrzeni dla współczesnych designerów, w której mogliby znaleźć narzędzia, potrzebne w codziennej rutynie.
W sekcji darmowej znajdziecie tu przede wszystkim ogrom przeróżnych mockupów: okładek książek, wizytówek, telefonów, opakowań, ramek, ulotek, itd, a darmowe ikonki to zwykle duże kolekcje tematyczne.

Licencja

Licencję do darmowej części znajdziecie tu: Pixeden licence. Polecam jej lekturę – jest jasna, krótka i bardzo czytelna.

Baza serwisów z darmowymi materiałami

W tutsowej bazie serwisów z prawdziwie darmowymi materiałami dla grafików znajdziecie już kilka przydatnych linków. Kolejne będą pojawiały się wraz z nowymi wpisami z serii.

ZDJĘCIA:
Unsplash

IKONY:
Iconfinder

MOCKUPY:
Pixel Buddha
GraphicBurger
Pixeden

RENDERY 3D:
DesignerCandies

 

Podziel się dobrocią!