Szukałam ostatnio inspiracji związanych z projektowaniem ikon i natknęłam się na bardzo interesujący i niezwykle nietypowy set: responsywnych ikonek.

100-responsive-line-icons

Otworzyłam oczy szeroko ze zdziwienia, bo kiedy odchodziłam na macierzyński były tylko responsywne strony. Czy od tamtej pory pojęcie responsywności dotknęło również ikonek?! Wow!
Pogooglałam i okazało się, że responsywne ikony są równie pierwotne, co i responsywne strony, a więc ich pojawienie się sięga znacznie dalej w przeszłość niż dzień, w którym odeszłam na macierzyński ;)

Responsywne ikony… Co to?

The Next Big Thing: Responsive Icons
All About Responsive Iconography

O responsywnych ikonach mówiono już w 2013 roku i jak tak się nad tym zastanawiam, to rzeczywiście mogłam być już wtedy zaznajomiona z tym pojęciem, tylko nie nadawałam mu aż takiego znaczenia, traktując je jako rzecz najoczywistszą z oczywistych.

A jednak kilka lat później, kiedy wróciłam do designu po odświeżającej przerwie, właśnie to pojęcie wywołało u mnie największy efekt “wow”. Bo jakież to piękne móc zaprojektować cudowną, bogatą w detale ikonkę widoczną na dużych rozdzielczościach i jej prosty, ale nadal adekwatny wariant na małe ekrany! Rzecz, obok której przechodzi się obojętnie, ale bez której życie byłoby znacznie bardziej skomplikowane.

Responsywne ikony – przykład do pobrania

Chciałabym zarazić Was tym moim entuzjazmem dotyczącym responsywnych ikon polecając Waszej uwadze set 100 responsywnych ikonek z serwisu Pixelbuddha. I choć zazwyczaj polecam prawdziwie darmowe materiały, takie, do pobrania których nie potrzeba podawać maila, rozmiaru buta, czy tym podobnych (o czym pisałam tu), tak tym razem uważam, że warto – po pierwsze serwis Pixelbuddha jest świetny, o czym jeszcze kiedyś napiszę, a po drugie tym razem wystarczy podać tylko (a może aż) maila, a w zamian dostaniemy link do pobrania paczki z 300 ikonkami (100 ikonek w 3 wariantach skomplikowania)!

Ich autorem jest Zlatko Najdenovski, który zdaje się być specem od tworzenia responsywnych ikon – szacunek.

Set nie jest najświeższy, bo został opublikowany w 2015 roku, ale jeśli ktoś z Was jeszcze na niego nie trafił, to gorąco polecam. Zdecydujecie sami, ja nie wahałam się przed pobraniem ;)

Idź pobrać: 100 Responsive Line Icons

Podziel się dobrocią!