Instagram to serwis społecznościowy umożliwiający swoim użytkownikom publikowanie zdjęć i grafik. Wśród wielu użytkowników, uprawiających najrozmaitsze zawody, są także ilustratorzy. To właśnie oni stoją za instagramowym hashtagiem, o którym chcę Wam dziś troszkę opowiedzieć w tutsowej serii o trendach.

Hashtag (#), czyli słowo-klucz ma na Instagramie ogromną moc. Podpisując swoje zdjęcie/grafikę konkretnym określeniem możemy dotrzeć do szerokiego grona odbiorców interesujących się danym tematem.

Jeszcze w styczniu tego roku trafiłam na bardzo interesujący hashtag #toonmee. Przybrał on formę wyzwania na Instagramie. Użytkownicy serwisu, którzy zdecydowali się wziąć udział w zabawie mieli za zadanie przygotować swój portret, gdzie jego jedną połowę stanowiło zdjęcie, a drugą ilustracja w formie komiksowej (#toonme to w tym przypadku skrót od cartoon me, czyli w luźnym tłumaczeniu – ja w wersji kreskówkowej).

Prace, które realizowały temat okazały się tak ciekawe i inspirujące, że przyciągały kolejnych twórców. Jak miałam okazję się przekonać hashtag #toonme mimo upływu dwóch miesięcy nadal ma się świetnie i śmiało można o nim powiedzieć, że jest nadal modny.


@nat_grimm_ink


@ddelatousche


@elizabethsartbook

Podobną popularnością co jakiś czas cieszą się także inne wyzwania. Są także hashtagi, do których „przypisane są” działania cykliczne (np. cotygodniowe publikowanie zdjęć na zadany temat).

Osoby biorące udział w podobnych przedsięwzięciach zwykle mogą liczyć na tzw. zasięg, czyli liczbę osób, którym nasze zdjęcie lub grafika zostanie wyświetlone (popularne tagi mają moc niesienia treści w rozmaite zakątki Instagrama), ale przede wszystkim na świetną zabawę i rozwój szeregu umiejętności.

Ktoś z Was brał już udział w wyzwaniu #toonme? Podzielcie się linkami do swoich prac w komentarzach :)

Podziel się dobrocią!