Historia narodzin Tutsów jest dość zagmatwana. Od pierwszego pomysłu, przez realizację, pierwszy start, który okazał się falstartem, aż do ponowienia prób i wysiłków minęło kilka lat… Pierwszy artykuł ukazał się 14.03.2011 roku, ale nie udało się wtedy znaleźć czasu na regularne publikowanie. Dlatego też uznałam datę 18.11.2012 roku za oficjalne urodziny Tutsów, bo od tego momentu publikacje postów przybrały bardziej regularny charakter.

Tak się składa, że Tutsy właśnie świętują swój pierwszy roczek. Nie licząc wszystkiego, co zdarzyło się przed tą datą serwis zyskał 76 nowych wpisów w trzech kategoriach: 3 tutoriale, 58 artykułów z różnego rodzaju inspiracjami i 15 postów z rzeczami do pobrania.

Jednym z powodów do świętowania jest rok w miarę regularnego publikowania (poza ostatnią niemal dwumiesięczną przerwą, spowodowaną prywatnym bardzo angażującym przedsięwzięciem). Kolejnym jest wzrost liczby odwiedzających – na razie skromny (niemal 1000 unikalnych użytkowników), ale cieszy fakt, że każdego dnia strona przyciąga nowych oglądających. Według statystyk największą popularnością cieszy się Wybrany motyw – 35 niesamowitych artworków pixel art. Prywatnie uważam za sukces publikację swoich pierwszych autorskich tutoriali: Jak uzyskać w Photoshopie efekt porośniętego trawą tekstu, Efekt zdjęcia z polaroida z wykorzystaniem tabel wyszukiwania 3D (Color Lookup) i Czekoladowy styl dla tekstu w Photoshopie, chociaż chciałabym, aby było ich znacznie więcej.

W dniu pierwszych urodzin Tutsów, jako ich autorka życzę sobie:
– kolejnych regularnie publikowanych postów, tym razem ze znaczącym wzrostem artykułów zawierających tutoriale,
– napływu nowych użytkowników, dla których Tutsy okażą się pomocne,
– Waszych komentarzy, sugestii, uwag, które pomogłyby doskonalić tą stronę z każdym kolejnym wpisem. Bardzo ważne jest dla mnie, czego Wy – czytelnicy Tutsów oczekujecie od treści tu zawartych. Na co według Was powinnam zwrócić szczególną uwagę, by artykuły były dla Was bardziej przydatne i wartościowe? Zapraszam do komentowania.
 

Podziel się dobrocią!