Trzy lata temu na swoim prywatnym blogu rozpoczęłam serię wpisów o serwisach z darmowymi materiałami dla grafików. Pojawiły się w niej dwa posty – jeden dotyczący Designer Candies i jeden o Unsplash. Rok temu reaktywowałam temat na Tutsach we wpisie Nowa seria – serwisy z prawdziwie darmowymi materiałami dla grafików. Dziś po raz kolejny wracam do tematu, gdyż jest on dla mnie niezwykle ważny.

post-img

Zamierzam stworzyć bazę serwisów, z których korzystam w swojej codziennej pracy i które mogą przydać się również Wam.
Moja kolekcja cudownych serwisów z przepięknymi freebies jest bardzo duża – dziś proponuję Wam spotkanie z moim ulubionym serwisem z ikonkami – Iconfinder.

Iconfinder

Serwis został założony w 2007 roku przez Martina LeBlanc Eigtveda. Jest tak popularny, że ma nawet swoją stronę na Wikipedii ;)
Na początku na Iconfinder dostępne były tylko darmowe ikonki, dziś, po tym jak serwis mocno się rozrósł możemy znaleźć tam zarówno darmowe jak i płatne grafiki. Na chwilę obecną jest to ponad 1,5 miliona ikon.

Ponieważ w swojej serii promuję serwisy udostępniające darmowe materiały to właśnie na nich tutaj się skupię.

Darmowe ikonki

Darmowe ikonki na Iconfinder są na prawdę wysokiej jakości. Mogą występować w kilku różnych stylach: Glyph, Outline, Flat, Filled outline, Photorealistic, 3D, Handdrawn, Cartoon, Pixel, Smooth i Long shadow. Każdy znajdzie coś dla siebie, ja najczęściej korzystam z dwóch pierwszych ;)

categories
Screen z serwisu Iconfinder (dodałam różowe strzałki)

Filtry wyszukiwania dostępne w serwisie pozwalają nam doprecyzować rozmiar, tło, format, a nawet zakres licencji!
Wiele z udostępnianych ikonek występuje w formacie wektorowym – .svg, co pozwala na używanie ich również w projektach do druku.

filters
Screen z serwisu Iconfinder (dodałam różowe strzałki)

Tym, za co pokochałam Iconfinder są sety ikon. Autorzy udostępniający swoje prace w serwisie zamieszczają na nim całe “rodziny” ikonek w jednym stylu. Dlatego kiedy szukam obrazków np. do aplikacji pogodowej wystarczy, że odnajdę powiedzmy słoneczko, a obok dostanę z dużym prawdopodobieństwem cały zestaw pasujących do niego ikonek pogodowych (chmury, deszcz, wiatr, śnieg, itp.). Jednocześnie – jeśli nie potrzebuję wszystkich tych dodatkowych symboli, mogę pobrać tylko jedną, wybraną ikonkę. Szybko i wygodnie. Dzięki Iconfinder :)

sets
Screen z serwisu Iconfinder (dodałam różowe strzałki i serduszko ;P)

Baza serwisów z darmowymi materiałami

W bazie znajdziecie już kilka przydatnych linków. Reszta pojawi się wkrótce.

Zdjęcia

  1. Unsplash. Artykuł: Freebies #2. Najfajniejszy serwis z darmowymi zdjęciami – Unsplash.

Ikony

  1. Iconfinder. Artykuł: Freebies #3: Ogromna baza ikon – Iconfinder.

Rendery 3D

  1. DesignerCandies. Artykuł: Freebies #1. Zaczniemy na słodko: Designer Candies – nowy serwis udostępniający darmowe materiały..

 

Podziel się dobrocią!