English version below
[PL] Kiedyś w rozmowie z koleżanką ze studiów przyznałam, że gdybym miała okazję jeszcze raz wykonać projekty realizowane podczas nauki, to pewnie byłabym z nich bardziej zadowolona.

Nikogo nie powinno to dziwić – naturalnym jest, że wraz z upływem czasu nabieramy doświadczenia i inaczej patrzymy na zadane problemy. Nie ogranicza nas także doskonalony każdego dnia warsztat, a decyzje podejmowane podczas procesu projektowania stają się bardziej świadome.

Podczas tamtej rozmowy żałowałam, że nie mam czasu na ponowne zmierzenie się z ćwiczeniami ze studiów. Później temat wracał kilka razy, aż wreszcie odkryłam, jak połączyć to wszystko – znaleźć czas i przy okazji zrobić z tego coś pożytecznego!

Inspirujące wyzwanie – taką nazwę roboczą nadałam nowej serii na Tutsach. Polegać będzie ona na wyznaczaniu sobie co jakiś czas problemu do rozwiązania (np. zadania, które kiedyś realizowałam na studiach, albo czegoś w rodzaju rebounds na Dribbble). Postaram się, żeby w efekcie zawsze powstało coś pożytecznego dla Was – tutorial, freebie, czy po prostu inspirujący obrazek :) Będzie mi niezmierni miło, jeśli Wy także przyłączycie się do moich przyszłych wyzwań i również podzielicie się swoimi rezultatami.

Na dobry początek mam coś, co pasuje idealnie do założeń: „Nietypowy mockup”. Niedawno skontaktowała się ze mną czytelniczka Tutsów i zapytała, czy orientuję się, gdzie znaleźć mockup papierowej torby na mąkę (szukała czegoś takiego – Whole flour in paper bag on white background).

Do najbardziej popularnych mockupów należą mocki wizytówek, czy smartfonów, ale taka papierowa torba to rzadkość. I jeszcze, żeby to było darmowe freebie z możliwością komercyjnego wykorzystania… cóż – wyzwanie graniczące z cudem? Jak dla mnie idealne wyzwanie! Odpaliłam photoshopa i spróbowałam swoich sił. Chcecie się przyłączyć? Za kilka dni opublikuję efekt swojej pracy – mockup papierowej torby. A może Wy także macie pomysły na inne nietypowe mocki?

challenge_accepted
źródło / source link

[EN] Some time ago I have this conversation with my friend from University. I told her that I wish to recreate all projects from school and make them better.

Well, it’s obvious that after years of practice we do better job, we have different point of view, we are more conscious and our skills stands on higher level.

So after the conversation I had regret I don’t have enough time to do what I was about to do. I thought about that couple more times and then it hit me now I know how to do all that stuff and in the meantime create something useful.

It’s so easy – I’m gonna start a new serie on Tutsy, called Inspiring challenge (Inspirujące wyzwanie in polish). I will put some tasks for myself (for example creative exercises from University or something like rebounds from Dribbble). I will try to make the best work I could and also create something useful for you – tutorials, freebies, inspiring images. If anyone of you want to join me and take part in my challenges I will be very happy. Also if you will share your results.

For a good start I have something just perfect: „Unusual mockup”. Recently I got email from reader. She asked me if I know where to find a flour bag mockup (something like that – Whole flour in paper bag on white background).

It’s easy to find business cards mockups or any smartphone mockup, but paper flour bag mockup is rare. And of course free for commercial use paper flour bag mockup is even more unparalleled. I considered it a challenge! I turn on Photoshop and start to create. Do you feel like you want to try that to? Soon I’m going to post here my brand new free for commercial use paper flour bag mockup. If you have any ideas for unusual mockups just let me know in comments.
 

Podziel się dobrocią!