Aby w interesujący sposób zaprezentować swój projekt, który jeszcze nie został wydrukowany często używam różnego rodzaju mockupów, np. ramy plakatowej do zaprezentowania projektu plakatu. Teraz, dzięki stronie Photoshop tutorials mogę jeszcze bardziej podrasować swój docelowo papierowy projekt.

W poście „Free Download: 5 Folded Paper Overlay Textures” autorzy serwisu udostępniają do darmowego pobrania 5 nakładek imitujących zagięcia papieru, które nadadzą jeszcze bardziej realistyczny charakter zmakietowanemu projektowi.

Spakowana paczka ma niecałe 5 MB, a w środku odnajdziemy 5 jpgów o wymiarze 1334x2000px oraz plik .pat z tymi samymi obrazkami w formie photoshopowych patternów. We wpisie mamy podaną instrukcję, jak korzystać z nakładek, a nie jest to wcale skomplikowane – wybieramy interesujące nas zagięcia, umieszczamy na nowej warstwie nad projektem, ustawiamy opcje mieszania warstwy na Linear Light i cieszymy się projektem magicznie zamienionym w niemal rzeczywisty wydruk. W razie gdyby cokolwiek było dla Was niejasne na stronie znajduje się również filmik demonstrujący działanie nakładek.

Oprócz pięciu darmowych zagięć dostępny jest też większy set – 24 zagięć (329 MB do pobrania) dla zarejestrowanych użytkowników serwisu SparkleStock.

Darmowe nakładki możecie pobrać na stronie z wpisem – na dole znajduje się przycisk „Free Download”.

 

Podziel się dobrocią!