Świeży, tegoroczny projekt, założyciel – designer Adam McIntyre. O serwisie dowiedziałam się z artykułu DesignerCandies: Brand-new Service Offers Free Design Resources in the Public Domain.

DesignerCandies to projekt tworzony przez designera dla designerów. Misja serwisu jest prosta – oddawać w ręce społeczności materiały na licencji public domain, bez nakazów, bez zakazów, bez ograniczeń.

Jak to działa? Twórca DesignerCandies tak sobie zorganizował życie, że ma czas i kasę na projekt „for fun”. Tworzy materiały graficzne i wrzuca je na stronę w kilku kategoriach. W chwili obecnej są to:

– 3D Renders
– Photoshop Brushes
– Templates
– Textures & Patterns

Licencja Uncopyright oznacza, że możecie korzystać z jego pracy bez ograniczeń, nie potrzebujecie pisemnej zgody autora, nawet w przypadku projektów komercyjnych. Ideę udostępniania wszystkich freebies bez restrykcji idealnie opisuje cytat zamieszczony u dołu podstrony Uncopyrihgt:

Thousands of candles can be lit from a single candle, and the life of the candle will not be shortened. Happiness never decreases by being shared. – Buddha

Z taką postawą DesignerCandies musi odnieść sukces. Trzymam kciuki za dynamiczne powiększanie zasobów i dziękuję za każde freebie, którego użyję :)

Podziel się dobrocią!