Poniżej prezentuję Wam serię inspirujących projektów, które w pozytywny sposób wpłynęły na mnie w mijającym właśnie tygodniu. Przy każdej z prac zamieszczam garść informacji z nadzieją, że i na Was wpłyną one w podobny sposób.

 

 

 

 

 

1. Projekt niemieckiego graphic designera Alessandro Hackera. Ilustracyjno-typograficzne przedstawienie nazwy dortmundzkiego stadionu Westfalskiego (Westfalenstadion). Oprócz dynamicznej formy zainteresowały mnie ciekawie wplecione elementy konstrukcyjne obiektu.

 

 

 

 

2. Jedna z ilustracji przygotowanych przez brazylijską agencję reklamową Bronx dla sieci przychodni Unimed Curitiba w ramach kampanii „What is a delight for you can be a trap for your health.” („Co jest rozkoszą dla ciebie, może być pułapką dla twojego zdrowia.”). Ciekawe jak w lekki i zabawny sposób można mówić o istotnych problemach – plus za pomysł.

 

 

 

 

3. W dniu końca świata (21.12.2012) serwis Photography Heat opublikował zestawienie 100 inspirujących fotografii roku 2012. Jednym z nich jest zdjęcie z Felixem Baumgartnerem stojącym na krawędzi świata… to coś niesamowicie inspirującego!

 

 

 

 

4. Nowy design strony belgijskiego webdesignera i front-end developera Benoît Boucarta. Efektowny hover na linkach i bardzo ciekawe menu odsyłające do kont społecznościowych. Przyjemna, sprzyjająca prezentacji portfolio kolorystyka strony.

 

 

 

 

5. Projekt ilustracji do shadowboxa autorstwa studia This Paper Ship. Idealny motyw na kartkę świąteczną dla mamy, albo babci. Świetne zestawienie kolorystyczne i ta kreska!

 

 

 

 

6. Nie miałam wcześniej okazji zapoznać się z twórczością Harrego Campbella, ale już przelotny rzut oka na jego portfolio daje poczucie silnego przekazu i charakterystycznego stylu. Do jego strony przyciągnęła mnie powyższa ilustracja.

 

 

 

 

7. Przeglądając ostatnio Cssmanię natknęłam się na powyższą stronę utrzymaną w konwencji ilustracji – urocza!

 

 

 

 

8. „Nie idź w stronę światła…”, zaraz, co?! Ta scena zamknięta w fotografii Marka Bramleya inspiruje swoim czystym, rozedrganym spokojem – aż słyszę dźwięk buczących świetlówek i wzbiera we mnie ciekawość, co jest za tymi drzwiami?

 

 

 

 

9. „Know Your Enemy” („Poznaj swojego wroga”) to zabawna ilustracja od Lim Heng Swee aka ilovedoodle. Duży plus za świetny pomysł.

 

 

 

 

10. To, co najbardziej mnie zastanawia, to jak długo powstaje jeden taki rysunek. Szwedzki ilustrator, Mattias Adolfsson ma w swoim portfolio setki podobnych prac – niesamowite.

 

 

 

 

11. Jeden z cyborgów autorstwa rosyjskiego graphic designera i ilustratora Denisa „Krol” Krasavchikova ma to „coś” w oczach ;) Jest to zdecydowanie cyborg z oczami, jak silniki odrzutowca :)

 

 

 

 

12. Logotyp przygotowany przez słoweńskiego graphic designera Jure Tovrljana dla nowego butiku, która zajmuje się produkcją i sprzedażą ręcznie robionej biżuterii. Prosto, zwięźle ina temat.

 

 

 

 

13. Surrounded! (Otoczony!) – ilustracja autorstwa Troya Cummingsa. Charakterystyczny styl.

 

 

 

 

14. Projekt nadruku manilskiego graphic designera dzeri29. Praca inspirowana filmem „Dark Knight Rises”.

 

 

 

 

15. Ikonka do jeszcze nieukończonej gry Aleksandra Novoselova. Niesamowite, co można zawrzeć w charakterystycznym kwadracie z zaokrąglonymi rogami. Projekt powstał bez użycia jakichkolwiek technik 3d.

 

 

 

 

16. Fotografia „Fire and whispers” („Ogień i szepty”), autorstwa rosyjskiej fotografki Marianny inspiruje czerwienią.

 

 

 

 

17. Asymbol – koncepcja designu strony jednego z najlepszych snowboardzistów na świecie Travisa Ricea przygotowana przez Aharmon Design Group. Dynamicznie i w klimacie sportów ekstremalnych.

 

 

 

 

18. Charakterystyczny styl wektorowych ilustracji Gianmarco Magnani w inspirujący sposób łączy plamę i kreskę.

 

 

 

 

19. Na stronę francuskiego graphic designera Jeremiego Sallee trafiłam poprzez dział „resources” – od razu zaciekawiło mnie kompletnie bezużyteczne, ale niezwykle zabawne i zajmujące menu z wąsami ;)

 

 

 

 

20. Ogarnięta nostalgią na widok oldschoolowego zegarka marki Casio nie mogę wyjść z podziwu dla Javi Péreza za dokładność odwzorowania.

 

 

 

 

21. Ciekawy plakat – inspirujące zestawienie kolorystyczne.

 

 

 

 

22. Typograficzna ilustracja do serii zdjęć wykonanych podczas podróży projektanta Gokhun Guneyhana po miastach Europy.

 

 

 

 

23. Proces powstawania logotypu dla Synova Co., Ltd – międzynarodowej firmy z branży IT.

 

 

 

 

24. Motyw nadruku na koszulki dla uczestników charytatywnego turnieju golfowego Caddyshack® Charity Golf Tournament organizowanego przez aktora Billa Murraya i jego przyjaciół.

 

 

 

 

25. Pomidor od Mikea | Creative Mints z Czech – soczysty efekt 3d.

 

 

 

 

26. Projekt grafik do pixelowej gry od Griffina Moorea – każdy pixel art jest niezwykle inspirujący :)

 

 

 

 

27. Jedna z wielu inspirujących grafik od studia Creative Dash. Futurystycznie.

 

 

 

 

28. Projekt fotela „The Rock While You Wait”, jak pisze autor, Piero Fissore, tak gładki, że nie zdołasz odmówić sobie chwili odpoczynku. Formą przypomina kołyskę, za to kolorystycznie bardzo soczyście i drapieżne.

 

 

 

 

29. W tym wydaniu stwierdzenie „czarno-biała fotografia” zyskuje na znaczeniu.

 

 

 

 

30. Martin Gallo przedstawia koncept dla pojazdów, które mogłyby pojawić się już za 20-30 lat i służyć zwykłemu użytkownikowi do przemieszczania się zarówno po drogach, jak i w powietrzu – inspirujące :)

 

 

Podziel się dobrocią!