tutsy_post_img[PL] Tutsy to moje poletko doświadczalne dla tej kategorii pomysłów, które wiążą się z inspirowaniem. Chodzi zarówno o inspirowanie innych, jak i siebie. I chociaż prowadzenie bloga to ogromny pożeracz czasu, to brakuje mi inspirujących zestawień, które dla nas przygotowywałam.
 
 

Od pewnego czasu chodził mi po głowie pomysł na zestawienia inspirujących prac, których wspólnym mianownikiem jest pochodzenie ich autorów z tego samego obszaru geograficznego. Jestem ciekawa, nie tyle czy, co w jakim stopniu w XXI wieku, w dobie globalnej wymiany informacji, wpływa na nas nasze najbliższe otoczenie i jak bardzo uzewnętrznia się to w naszej twórczości. Z tej potrzeby wziął się cykl: Inspiracje z kraju. Tutsy to polski serwis, więc będzie o naszym rodzimym podwórku, a ponieważ miast nam nie brakuje, to liczę na ciekawe zestawienia prac artystów pochodzących z wybranej w danym tygodniu miejscowości.
 
Pozwólcie, że pierwszym miastem będą moje rodzinne Kielce, a później losowanie… Jeśli chcecie zbadać sprawę razem ze mną, to możecie nadsyłać prace/linki do portfolio artystów z kolejnych miejsc. W kolejnym zestawieniu chciałabym przyjrzeć się twórczości z Lublina.
 
 
[EN] At the beginning I planned Tutsy will be only polish service, wrote in polish and mostly about polish designers (and for them). The reason was I saw so many sites like this in english but not much in my native language. After a year with polish content only I realized I have much bigger audience here and I decided to prepare english versions of new posts for you. Didn’t write blog posts in english before so it’s kind a tough task, but I want to try. Wish me luck.
 
My first english post will be of course about polish designers. Today I’m starting new serie on Tutsy. It’s called Inspiracje z kraju and it means „inspirations from my country” (from Poland). I wondered how big influence could have the place where we live on things that we create. Especially now, when we have access to all informations just like that, when everything is global. In „inspirations from my country” serie I’m going to put compilations of works that were created by designers from same city. I will began with my home city: Kielce. And the next one will be Lublin.
 
 

 
01
 
Hasztagdobre Logo – Maksymilian Wiśniewski
 
 
 

 
02
 
FB Background photo – Arkadiusz Radek
 
 
 

 
03
 
Puder – Paulina Borkowska
 
 
 

 
04
 
DOTEA – experimental packaging project – Maria Zagrodzka
 
 
 

 
05
 
Plakat – Agnieszka Filipowska
 
 
 

 
06
 
Dyplom/Diploma 2011 – Paulina Marzec
 
 
 

 
07
 
Warrunner TOP TEN – Patryk Dyraga
 
 
 

 
08
 
Opposite – Krzysztof Szafulski
 
 
 

 
09
 
Unknown Universe – Matuszak Maciej
 
 
 

 
10
 
Trains – Dominik Palmowski
 
 
 

 
11
 
ArchFrm_B39 – Jote Jotunsone
 
 
 

Podziel się dobrocią!