O powstaniu dzisiejszego wpisu zdecydowały dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest moja nowa miłość do kaligrafii i chęć obszernego zgłębienia tego tematu. Kilka dni temu mogliście poczytać o fontach kaligraficznych, jako trendzie w designie, a dziś przygotowałam dla Was zestawienie 20 takich fontów, z których sama bardzo chętnie korzystam.

Powyżej użyłam frazy-wytrych: z których sama bardzo chętnie korzystam… Ci którzy mieli okazję troszkę mnie poznać, wiedzą, że oznacza to darmowe, ale takie na prawdę darmowe fonty i to w dodatku z licencją komercyjną!
I to jest ten drugi powód, dla którego zdecydowałam się na dzisiejszy post. Pamiętacie jeszcze zestawienia 20 darmowych fontów, które pojawiały się co jakiś czas na Tutsach? Macie prawo nie pamiętać, bo ostatnia, piąta część powstała przeszło 4 lata temu (sic!). Od tamtego czasu powstało i zostało udostępnionych do darmowego użytku tyle piękna i dobra, że czas najwyższy wrócić do serii 20 darmowych fontów i co jakiś czas zebrać tu jakieś fajne linki.

Dzisiejszy set to, jak już przeczytaliście we wstępie 20 fontów kaligraficznych. Wyszukując w sieci takie fonty warto posiłkować się frazami calligraphic font, brush font, script font, czy handwritten font, czyli fonty kaligraficzne, pędzelkowe, pisanki i odręczne.

Te poniżej zostały sprawdzone przeze mnie pod kątem licencji – można używać ich za darmo zarówno w prywatnych, jak i komercyjnych projektach, ale stanowczo zalecam, abyście sprawdzali licencję osobiście za każdym razem, bo może nie zezwala ona na jakiś specyficzny rodzaj użycia, który planujecie. ;)

 

01. Idź pobrać tu: Allura – TypeSETit
 


02. Idź pobrać tu: Pacifico – Vernon Adams
 


03. Idź pobrać tu: Playlist – Artimasa
 


04. Idź pobrać tu: Brusher – Vlad Cristea
 


05. Idź pobrać tu: Pecita – Philippe Cochy
 


06. Idź pobrać tu: Digory Doodles – Holds Worth Design
 


07. Idź pobrać tu: Tagger – Zuzanna Rogatty
 


08. Idź pobrać tu: Sacramento – Astigmatic
 


09. Idź pobrać tu: Leckerli One – Gesine Todt
 


10. Idź pobrać tu: Havana – Joanna Angulska
 


11. Idź pobrać tu: Permanent Marker – Font Diner
 


12. Idź pobrać tu: Cookie – Ania Kruk
 


13. Idź pobrać tu: Reey – Koen van der Bliek
 


14. Idź pobrać tu: La Viola – Mats-Peter Forss
 


15. Idź pobrać tu: Frutilla Script – IanMikraz .
 


16. Idź pobrać tu: Selima – Jroh
 


17. Idź pobrać tu: Priscilla Script – IanMikraz .
 


18. Idź pobrać tu: Yesteryear –
 


19. Idź pobrać tu: Black Jack – Typadelic
 


20. Idź pobrać tu: Kristi – Birgit Pulk
 

Podziel się dobrocią!